Hotel Klik Špindlerův Mlýn

Nové zábavně naučné stezky

Start naučných stezek najdete u horních stanic lanovek Medvědín a Sv. Petr – Pláň. Na pokladně si při zakoupení jízdenky vyzvedněte mapku a tužku, kterou budete na stezkách potřebovat pro zapisování a vyplňování úkolů, na něž cestou narazíte. Postupně se dostanete zpátky až k dolní stanici lanovky. Tam se s správně vyplněnou mapkou stavte opět na pokladně, kde dostanete zaslouženou odměnu. 

Vstup na naučné stezky je zdarma!

Nová dětská hřiště u lanovek Medvědín a Sv. Petr Pláně

První letteringové hřiště ve tvaru „Medvědín“ v České republice vyrostlo právě na Medvědině u horní stanice lanovky. Děti si zde mohou vyzkoušet mnoho prolézaček, skluzavky a malé lezecké stěny v nadmořské výšce 1.235m. Nové hřiště je také u horní stanice lanovky, kde je nafukovací trampolína, houpačky, atd. Na obě zmiňované hřiště je dobře vidět z terasy medvědínského bufetu, kde můžete relaxovat mezitím, co si děti hrají…


Nové hřiště se nachází také v blízkosti panoramatické restaurace Na Pláni. I toto hřiště nabízí houpačky, skluzavky, trampolínu či fitness stezku…

Vstup na obě hřiště je zdarma!

Půjčení terénních tříkolek či koloběžek

Vyzkoušejte adrenalinovou novinku a sjeďte si sjezdovku Svatého Petra  na terénní tříkolce či koloběžce!


Trasa tříkolek vede po modrou sjezdovkou vyznačené cestě. Tříkolky jsou snadno ovladatelné a děti od 14 let je mohou řídit sami.


Trasa koloběžek vede po turistické bikové trati. Koloběžky jsou s kotoučovými brzdami, tudíž snadno ovladatelné a děti od 14 let je mohou řídit sami.

Plavání ve vojenské zotavovně

Vojenská zotavovna Bedřichov nabízí krytý bazén (délka 25 m, 4 plavecké dráhy) s vodními atrakcemi pro celou rodinu…
64 metrů dlouhý tobogán, divoká řeka, protiproud, vodní hřib, dětská skluzavka, dětské brouzdaliště,…

Každý si zde vybere to své!

Bobová dráha a MonkeyPark

Špindlerovská bobová dráha byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice! Včetně dopravního zařízení má délku 1.400m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03% užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou bez problémů jezdit všechny věkové kategorie – děti od 8 let samostatně, do 8 let v doprovodu rodičů.


MonkeyPark najdete v okolí nástupu na bobovou dráhu. Nejdelší lanový park v Krkonoších má v nejdelší trase celkovou délku 432 m (středně těžká obtížnost), střední trase délku 356 m (střední obtížnost) a v krátké trase délku 296 m (snadná obtížnost). V nejdelší trase má MonkeyPark Špindlerův Mlýn 32 překážek, jejichž nejtěžší obtížnost je 3 z pětistupňové řady. Je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Přesto (nebo právě proto) si i tento návštěvník odnese báječný zážitek.

kudy na sněžku

Nejvyšší hora České republiky láká (nejen) turisty už od nepaměti. Nebojte a vydejte se zdolat Sněžku také – zde najdete tipy na trasu i pro nesportovce:

Špindlerův Mlýn – Pec pod Sněžkou – Sněžka

Délka trasy: cca 1km 

Ze Špindlerova Mlýna – autobusem do Pece pod Sněžkou – z centra Pece pod Sněžkou (768 m n.m.) po modré turistické  značce k lanovce – lanovkou – přes Růžovou horu – na Sněžku (1 602 m n.m.)

Špindlerova Bouda – Sněžka

Délka trasy: cca 9,5 km

Ze Špindlerova Mlýna (720 m n.m.) autobusem na Špindlerovu boudu (1 198 m n.m.) – po červené turistické  značce (cesta Česko-polského přátelství) – přes Slunečník (1 423 m n.m.) – Slezskou boudu (1 395 m n.m.) – na Sněžku (1 602 m n.m.)

Špindlerův Mlýn – Kozí hřběty – Sněžka

Délka trasy: cca 10,5 km

Z centra Špindlerova Mlýna (720 m n.m.) – po červené turistické  značce – kolem hotelu Belmonte nahoru – ke kostelíku – dále kolem školy – po Staré Bucharově cestě – kolem hotelu Horal a Panorama – Kozími hřbety – Krakonoš (1 422 m n.m.), kde je pěkná vyhlídka na Krkonoše – kolem Rennerovy studánky (bývalá Rennerova bouda) – na Luční boudu (1 410m n.m.) – dále pokračuje modrá turistická značka – přes Slezskou boudu (1 395 m n.m.) – na Sněžku (1 602 m n.m.)

Špindlerův Mlýn – Dlouhý důl – Sněžka

Délka trasy: cca 13 km

Z centra Špindlerova Mlýna (720 m n.m.) – po zelené turistické  značce – Svatopetrským údolím – k hotelu Esprit (855 m n.m.) – Dlouhým dolem – kolem Červinkovy mohyly – na Výrovku (1 357 m n.m.) – dále po červené turistické  značce – ke „kapličce“ ≈ Památník obětem hor (1 509 m n.m.) – k Luční boudě – dále navazuje modrá turistická značka – přes Slezskou boudu (1 395 m n.m.) – na Sněžku

Špindlerův Mlýn – údolí Bílého Labe – Sněžka

Délka trasy: cca 13,5 km

Z centra Špindlerova Mlýna (720 m n.m.) – po modré turistické  značce – proti proudu Labe – kolem lanovky na Medvědín – ke srubu KRNAPu – dále doprava k Dívčím lávkám (780 m n.m.) – Weberovou cestou – k boudě U Bílého Labe – údolím Bílého Labe – na Luční boudu (1 410 m n.m.) – dále přes Slezskou boudu (1 395 m n.m.) – na Sněžku (1 602 m n.m.)

Špindlerův Mlýn – Klínovy boudy – Sněžka

Délka trasy: cca 13,5 km

Ze Špindlerova Mlýna (748 m n.m.) – lanovkou na Pláně (1 186 m n.m.) – po zelené turistické  značce – na Boudu Na Pláni – přes Klínové boudy – k Chalupě na Rozcestí (1 350 m n.m.) – přes Výrovku – ke „kapličce“ – Památníku obětem hor (1 509 m n.m.) – k Luční boudě – dále navazuje modrá turistická značka – přes Slezskou boudu (1 395 m n.m.) – na Sněžku (1 602 m n.m.)